Адреса: Україна, м. Київ,
пр-т Соборності, буд. 15, оф. 701 agrotechnosouz@gmail.com
ПІСЛЯДІЯ ВІД ГЕРБІЦИДІВ
Імазамокс та імазапір, які належать до групи імідазолінонів, широко використовуються на стійких проти них гібридах соняшнику. Гербіциди з вмістом таких діючих речовин контролюють однорічні злакові, дводольні та деякі багаторічні бур’яни. Та, попри ряди позитивних переваг застосування імазамоксу та імазапіру, вони мають і певні мінуси – післядію. Швидкість розкладання діючих речовин гербіцидів у ґрунті залежить від багатьох чинників: сівозміни, кількості вологи, складу ґрунту та його pH, вмісту гумусу та біологічної активності ґрунту. Проте наблизитися до оптимальних умов вдається не часто і, як наслідок, осінні посіви пшениці озимої піддаються інтоксикації імідазолінами. Наприклад, якщо від моменту внесення імідазолінонів до посіву наступної культури випадає менше 200 мл опадів, то є високий ризик прояву післядії. Тому правильним рішенням буде провести профілактичні агрозаходи.
ЗА ДОПОМОГОЮ ЯКИХ ДІЮЧИХ РЕЧОВИН МОЖНА ЗМЕНШИТИ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ ПІСЛЯДІЇ ВІД ГЕРБІЦИДІВ НА РОСЛИНИ?
-
Гумінові кислоти відновлюють процес поділу клітин, припиняють руйнування клітинних структур, взаємодіють з гербіцидами за всіма механізмами зв'язування, особливо за механізмом окислювального зв'язування (необоротній процес зв’язування токсиканту), прискорюють гідроліз та фотодеградацію гербіцидів.
-
Фульвові кислоти стимулюють процес фотосинтезу, нормалізують розвиток рослин та активують засвоєння поживних речовин з добрив та ґрунту.
-
Феноли перешкоджають окисненню та руйнуванню клітинних структур та мембран, захищаючи таким чином анатомічні структури.
-
Амінокислоти запускають роботу ферментних систем, стимулюють метаболізм та приймають участь в синтезі білків.
-
Олігосахариди перешкоджають окисненню та руйнуванню клітинних структур та мембран шляхом окислювального зв’язування токсикантів.
Найкраща відповідь для того, щоб знешкодити дію стресу це наступні препарати, які містять збалансоване співвідношення діючих речовин:
-
Фульвігрейн Антистрес – солі гумінових та фульвових кислот, амінокислоти, фітогормони.
-
Фульвігрін Антистрес - солі гумінових та фульвових кислот, екстракт морських водоростей, амінокислоти.
-
Гуміфілд Форте Аміно - солі гумінових та фульвових кислот, амінокислоти
-
Гуміфілд ВР-18 - солі гумінових та фульвових кислот.
ДОСВІД З ПОЛІВ
Із схожою ситуацією стикнулися в одному із господарств в Донецькій області. Восени була посіяна озима пшениця після соняшнику. Озимі висівались в сухий ґрунт, вірогідність ураження рослин післядією від гербіцидів була високою, а окрім всього перерахованого поле було дуже засмічене амброзією. Отримані сходи були дуже пригніченні токсинами, що накопичилися в ґрунті, тому разом із спеціалістами ТОВ «Агротехносоюз» було вирішено застосувати Гуміфілд Форте Аміно в.с. 0,4 л/га на початку фази осіннього кущення (кінець жовтня). Повторний огляд був проведений весною 04.04 і зафіксували наступні результати:
За рахунок вчасного внесення антистресанту Гуміфілд Форте Аміно в.с. 0,4 л/га рослини дослідних ділянок значно випереджали в розвитку рослин пшениці озимої з контрольної ділянки. Візуально було добре помітно випередження в рості вегетативної та кореневої маси. Також інтенсивність забарвлення була більш темно-зеленою. В кінці сезону після проведення збирання були отримані наступні результати: Урожайність контрольної ділянки склала 48,1 ц/га, а урожайність дослідної ділянки 59,78 ц/га. Тобто при затратах на препарат 3 євро/га (рекомендована ціна). В господарстві отримали прибавку 11,68 ц/га.