Вплив Препаратів Humintech на Поглинання Азоту Озимою Пшеницею
Ефективність підживлення сільськогосподарських культур завжди викликає великий інтерес у фермерів і агрономів. Зазвичай доводиться чекати кінця сезону щоб оцінити результат таких внесень, порівнюючи врожайність контрольних та дослідних ділянок. Проте, наш партнер із Вінницької області, використовує сучасні технології, які дозволяють отримати проміжні дані та оцінити вплив вже через 5-7 днів після підживлення.
Опис досліду:
Вимірювання поглинання азоту пшеницею озимою проводили у фазі прапорцевого листка (BBCH 37-39) після внесення препаратів Humintech (антистресантів та стимуляторів росту) у фазі (BBCH 31-32).
Використовували два препарати:
1. Варіант – Гуміфілд ВР-18 в.с. 0,4 л/га
2. Варіант – Фульвігрін Антистрес в.с. 0,5 л/га
Для оцінки ефективності поглинання азоту використовували прилад N-Tester. Насправді прилад N-Tester вимірює вміст хлорофілу в листі, а не кількість поглинутих добрив. Проте співвідношення вмісту хлорофілу до вмісту азоту майже лінійне, тому цей показник використовують для визначення насиченістю рослиною азотом.
Що нам вдалось зафіксувати?
Середнє значення рівня хлорофілу в листках озимої пшениці:
· Контроль – 601
· Гуміфілд ВР-18 в.с. 0,4л/га – 636 (+5,8%)
· Фульвігрін Антистрес в.с. 0,5 л/га - 660 (+9,8%)
Бачимо, що рівень хлорофілу після внесення препаратів Humintech значно підвищився. Препарат Гуміфілд ВР-18 в.с. (гумат калію) підвищив рівень хлорофілу в листка на +5,8%, а Фульвігрін Антистрес в.с. на +9,8% (гумат калію, амінокислоти, екстракт морських водоростей).
Це дослідження підтверджує, що застосування препаратів Humintech підвищує поглинання азоту рослинами та позитивно впливає на загальну врожайність культур.
Мазур Наталія
Менеджер з розвитку Вінницької обл.
ТОВ «АГРОТЕХНОСОЮЗ»
(067) 623-63-53
Comments