Адреса: Україна, м. Київ,
пр-т Соборності, буд. 15, оф. 701 agrotechnosouz@gmail.com
ПРОМИВАННЯ ҐРУНТОВИХ ГЕРБІЦИДІВ
Зливові дощі можуть спричинити таку шкідливу дію як промивання ґрунтових гербіцидів. Це хімічне пошкодження гербіцидами в наслідок великої кількості опадів.
Надлишок вологи в ґрунті призводить до промивання ґрунтових гербіцидів в зону посіву культури. При таких умовах на рослинах спостерігаються ознаки фітотоксичності та загальне пригнічення посівів. У критичних ситуаціях можливий пересів.
Під час промивання ґрунтових гербіцидів можна спостерігати наступне порушення фізіологічних процесів:
1 – порушується процес поділу клітин та, як наслідок, суттєво сповільнюється ріст та розвиток рослини.
2 – відбувається руйнування клітинних структур.
3 – порушується процес фотосинтезу.
4 – порушується транспорт.
5 – порушується синтез білків.
За допомогою яких діючих речовин можна зменшити негативний вплив промивання ґрунтових гербіцидів на рослини?
-
Гумінові кислоти відновлюють процес поділу клітин, припиняють руйнування клітинних структур, взаємодіють з гербіцидами за всіма механізмами зв'язування, особливо за механізмом окислювального зв'язування (необоротній процес зв’язування токсиканту), прискорюють гідроліз та фотодеградацію гербіцидів.
-
Фульвові кислоти стимулюють процес фотосинтезу, нормалізують розвиток рослин та активують засвоєння поживних речовин з добрив та ґрунту.
-
Феноли перешкоджають окисненню та руйнуванню клітинних структур та мембран, захищаючи таким чином анатомічні структури.
-
Амінокислоти запускають роботу ферментних систем, стимулюють метаболізм та приймають участь в синтезі білків.
-
Олігосахариди перешкоджають окисненню та руйнуванню клітинних структур та мембран шляхом окислювального зв’язування токсикантів.
Найкраща відповідь для того, щоб знешкодити дію стресу це наступні препарати, які містять збалансоване співвідношення діючих речовин:
-
Фульвігрейн Антистрес – солі гумінових та фульвових кислот, амінокислоти, фітогормони.
-
Фульвігрін Антистрес - солі гумінових та фульвових кислот, екстракт морських водоростей, амінокислоти.
-
Гуміфілд Форте Аміно - солі гумінових та фульвових кислот, амінокислоти
-
Гуміфілд ВР-18 - солі гумінових та фульвових кислот.
ДОСВІД З ПОЛІВ
Боротьба з наслідками негативного впливу гербіциду на посівах соняшника.
На сьогоднішній день досить велика увага аграріїв приділяється вирощуванню соняшника, оскільки це одна з провідних і найприбутковіших культур в Україні. Так, за даними Держстату, посівна площа соняшника в Україні становить близько 4,6-5,0 млн га. Дану культуру вирощують в усіх регіонах, де тільки дозволяють кліматичні умови. Однак, через сповільнені процеси проростання, значний негативний вплив на формування врожаю соняшника чинять бур’яни, які найбільшої шкоди завдають на ранніх стадіях розвитку культури. Адже саме в цей період (фаза 2-3 пар листків) відбувається формування генеративних органів і рослина потребує максимальної кількості вологи і поживних речовин.
На початковому етапі розвитку соняшника, в проміжку між посівом насіння і їх сходами, зазвичай використовують ґрунтові гербіциди, які знищують сходи бур’янів і допомагають культурним рослинам отримати відмінний стартовий ріст. Ці гербіциди вносять у верхній шар ґрунту або обприскують його до посіву або після культури, але до появи перших сходів. Якісні ґрунтові гербіциди мають тривалу системну дію та надійний захист від бур’янів. Однак, існує ряд факторів, які значно знижують їх ефективність, а саме:
-
засміченість ґрунту рослинними залишками;
-
погано підготовлений під посів ґрунт з великими грудками;
-
недостатня кількість вологи в ґрунті;
-
низька температура повітря під час і після застосування гербіцидів;
-
опади у вигляді снігу, після внесення гербіциду.
Так, в одному з провідних господарств на Вінниччині, при ранньому посіві соняшника був внесений ґрунтовий гербіцид (д.р. S-металохлор + тербутилазин).
Проте, з настанням весняних приморозків, які спостерігалися в 2017 році, та прохолодної погоди,
ґрунтовий гербіцид не впорався з деякими видами дводольних бур'янів. Тому, щоб їх знищити господарство вирішило застосувати страховий гербіцид (д.р. аклоніфен). Директор даного підприємства розумів, що при внесенні страхового гербіциду, проявиться фітотоксичність на соняшнику, яка в подальшому негативно вплине на його урожайність. Тому, з метою зняття гербіцидного стресу з рослини, було прийнято рішення застосувати на частині посіву соняшника продукт від компанії "Агротехносоюз" Фульвігрін Антистрес в нормі 1,0 л/га. Даний препарат розроблений спеціально для швидкого зняття сильних стресів за рахунок наявності вільних амінокислот та поєднанням у препараті гумінових кислот з екстрактом морських водоростей, що забезпечує пролонгований захист рослин до 28 днів. Також швидко відновлює порушення обміну речовин, та компенсує нестачу фітогормонів. Вносили Фульвігрін Антистрес через два дні після застосування страхового гербіциду.
На фото 1 і фото 2 можна візуально ознайомитись із результатом дії Фульвігрін Антистрес.
З даних фото видно, що в рядках, на яких застосували препарат від компанії "Агротехносоюз" Фульвігрін Антистрес, соняшник фактично вже вийшов із під фітотоксичної дії, що в подальшому позитивно вплинуло на урожайність. Прибавка врожаю на оброблених рослинах склала 1,8 ц/га.
В портфелі компанії "Агротехносоюз", яка є представником німецького виробника продуктів на основі гуматів Humintech GmbH, є ряд антистресантів і стимуляторів росту, які можна застосовувати починаючи з етапу обробки насіння до застосування по вегетації.